Informace o muzeu

Počítačové muzeum vzniklo na základě zkušeností a zájmu o historii a vývoj osobních počítačů Během několika let bylo sestaveno z dostupných prostředků prozatím 26 počítačů. Rozmezí technologií se pohybuje od počátku vývoje osobních PC, tedy od roku 1978 do roku 2005, kde zatím muzeum končí. S přibývajícími lety samozřejmě budou další muzejní sestavy přibývat.

Počítače jsou postaveny na dvou nejrozšířenjších platformách procesorů: AMD a Intel.

Všechny sestavy jsou nakonfigurovány a složeny tak, aby splňovaly historický sled vývoje jednotlivých komponentů - viz milníky v sekci Historie PC. Můžete tedy zjistit, v jakém roce se objevili např. zvukové karty nebo se kdy se začali používat první CD mechaniky.

Historie projektu

Projekt muzea vznikl v roce 2011. Myšlenka přišla po nalezení starého počítače řady 80486. Jelikož byl počítač funkční, přišel nápad shromáždit další počítače podle typu procesorů. Dlouhá práce tedy začala.

Především bych rád tímto poděkoval mnoha firmám a servisům, které vyřazenou techniku darovaly, či za minimální poplatek odprodaly. Spousty věcí jsem dále získával z různých internetových portálů a bazarů.

Pro koho tu jsme

Muzeum je určené pro všechny, kdož se zajímají o osobní počítače a rádi by ať už ze zvědavosti o vývoj nebo i z nostalgie si mohli vystavené PC prohlédnout a případně i vyzkoušet - VŠECHNY PC JSOU PLNĚ FUNKČNÍ !!!! Na PC je v chodu dobový software.

Ideálním příkladem mohou být i školy, kde žáci a studenti mohou získat přehled o vývoji komponent a počítačů. "Kdo z dnešních dětí ví, kdy přišla na svět první zvuková karta, kterou berou dnes jako automatickou součást počítače." :-)